Polsko-Włoskie Niepubliczne Przedszkole Warszawa Ursynów

O NAS

Nasze dwujęzyczne polsko-włoskie przedszkole Accademia Dei Piccoli narodziło się z wielkiej pasji do Włoch, ich kultury, klimatu, kuchni i Rzymu, w którym właściciele żyli aż 10 lat obserwując w tym czasie tajniki funkcjonowania włoskich przedszkoli opartych o metodę Reggio Emilia.

Chęć przeniesienia tego do Polski ziściła się we wrześniu 2017 roku, kiedy to Accademia Dei Piccoli została otwarta.

Do naszego królestwa zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą spędzić swój okres przedszkolny w niezapomniany sposób, w wyjątkowym miejscu inspirowanym Włochami.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Nasze przedszkole składa się z 3 grup wiekowych, które liczą maksymalnie 15 dzieci, które poprzez zabawę i zajęcia w języku polskim, włoskim i angielskim poznają otaczającą je rzeczywistość. Każdą grupę ma pod opieką 2 doświadczonych nauczycieli.
​​​​
Kładziemy szczególny nacisk na nawyki zdrowego odżywania się u dzieci, stąd nasze menu zostało opracowane przez doświadczonego dietetyka, a wszystkie posiłki są przygotowane na miejscu w naszej własnej kuchni, w oparciu o bardzo wysokiej jakości produkty włoskie i polskie.

Posiadamy własny, naturalny plac zabaw, a także gabinet integracji sensorycznej.

NASZA KADRA

Aleksandra Wasiak - Dyrektor Metodyczny

Ukończyła Edukację Początkową z Reedukacją oraz Zarządzanie Oświatą na UW. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy z Dziećmi. Dba o efektywną współpracę oraz relację z Dziećmi i ich rodzicami. Do każdego Dziecka podchodzi indywidualnie. Dla niej kreatywność Dzieci to największa porcja pozytywnej energii, a przedszkole to miejsce, gdzie można spełniać ich marzenia wykorzystując do tego metodę Reggio Emilia.

Angelika Dąbrowska - Nauczyciel

Polka i Włoszka, ukończyła studia pedagogiczne w Rzymie, chce dzielić się ciepłem słonecznej Italii z osobami, którymi się otacza. Praca z dziećmi to dla niej sama przyjemność, łatwo buduje i nawiązuje ciepłe relacje z maluchami, co potwierdziła wieloletnią pracą w przedszkolach włoskich i polskich. Jej zadaniem jest pomagać dzieciom w odkrywaniu świata, a ich radość jest dla niej największą nagrodą.

Joanna Rosińska - Nauczyciel

Absolwentka studiów pedagogicznych na specjalizacji zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna. Nauczyciel kontraktowy z dziesięcioletnim stażem w pracy z dziećmi. Praca z najmłodszymi pociechami daje jej dużo satysfakcji i zadowolenia. Nie ustaje w szukaniu metod i zabaw uatrakcyjniających zajęcia. Wszystko po to, by tworzyć dzieciom taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny.

Anna Kamasa-Sajko - Nauczyciel

Absolwentka UW na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna oraz Psychopedagogiki Kreatywności na APS. Trenerka twórczości, pasjonatka prostych, ale efektownych prac manualnych. W pracy z dziećmi kieruje się przede wszystkim ich dobrem, utrzymaniem ciągłego uśmiechu, wzajemnego szacunku i wsparcia w ich odpowiednim rozwoju. W Accademia Dei Piccoli odpowiedzialna za grupę żłobkową API.

Ilenia Di Francesco - Lektor języka włoskiego

Włoszka z krwi i kości. Absolwentka liceum artystycznego "G. Misticoni" w Pescarze. W trakcie studiów uczestniczyła w różnych stażach i szkoleniach, aby pracować z dziećmi. Współpracowała ze stowarzyszeniami kulturalnymi we Włoszech, organizując twórcze i kreatywne warsztaty dla dzieci. Jej aspiracją jest zostać doradcą artystycznym „art counselor”, aby połączyć swoją pasję do malarstwa z zawodem doradcy ds. komunikacji medialnej w pracy z dziećmi.

Adriana Jankowska - Pomoc nauczyciela

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, obecnie kontynuuję studia na specjalizacji zarządzanie i organizacja w oświacie. W pracy z najmłodszymi zależy jej na tym, aby dzieci poznawały świat przez działanie i doświadczanie, aby podejmowały próby, popełniały błędy, a dzięki otrzymywanemu wsparciu i odrobinie zachęty nie ustawały w swoich staraniach. Jest osobą, która zaraża swoim uśmiechem i optymizmem.

Małgorzata Kocon - Terapeuta pedagogiczny

Arteterapeutka i terapeuta zajęciowy. Głęboko wierzy w moc arteterapii jako jednej z form terapii dla dzieci, mlodzieży oraz osób dorosłych. Arteterapia stanowi bezpieczny i akceptowalny przez dzieci i młodzież sposób wypowiedzi tego, co jest trudne do opisania słowami. Na codzień pracuje z dziećmi z autyzmem oraz zespołem Aspergera. Posiada liczne szkolenia oraz kursy niezbędne do pracy z dziećmi. Prywatnie pasjonatka florystyki, rękodzieła oraz górskich wędrówek.

Natalia Szczotkiewicz-Bródka

Anna Zaręba-Szumowska - Logopeda

Absolwentka studiów logopedyczych na specjalizacji neurologopedia. Terapeuta integracji sensorycznej. Cechuje ją holistyczne podejście do przyczyn trudności logopedycznych i rozwojowych Dzieci. Oddaje się temu z wielką pasją, dlatego nieustannie poszerza swoje kompetencje, poprzez udział w kursach i szkoleniach, a praca to dla niej czysta przyjemność. Prywatnie prowadzi swoją stronę internetową poświęconą logopedii, integracji sensorycznej oraz zagadnieniom związanym z rozwojem Dziecka.

Olga Wołosz - Terapeuta Integracji Sensorycznej

Absolwentka wydziału fizjoterapii oraz terapeutką integracji sensorycznej. W pracy z dziećmi łączy wiedzę z obu specjalności. Dla każdego dziecka ma indywidualne podejście, co pomaga jej w pracy, która jest jej pasją.

Tomasz Werecki - Szef kuchni

Fotograf z wykształcenia. Pasjonat kuchni. Zawodowo związany z kuchnią żydowska i włoską. Lubiący tą drugą za jej prostotę, finezję i świeżość produktów. W wolnym czasie ceniący dobrą muzykę.

×