O NAS

Nasze dwujęzyczne polsko-włoskie przedszkole Accademia dei Piccoli narodziło się z wielkiej pasji do Italii, do kultury i do Wiecznego Miasta, w którym ja i moja rodzina mieszkaliśmy aż 10 lat. Chcemy się podzielić naszą pasją i kultywować ją w naszych dzieciach.

Oczywiście językiem bazowym będzie język polski, ale dzieci od samego początku będą uczyć się także języka włoskiego z łatwością, z jaką przyswaja dziecko. Przedszkole ma w swojej ofercie programowej także zajęcia z języka angielskiego. 

Maluchy poprzez zabawę i zajęcia w języku polskim, włoskim i angielskim poznają otaczającą je rzeczywistość. Dzieci uczą się języka mieszkańców słonecznej Italii od rodowitych Włochów, co gwarantuje praktyczną i naturalną jego znajomość. Przedszkole oferuje także w programie zajęcia w języku angielskim.

Do naszego królestwa zapraszamy zarówno dzieci z rodzin dwujęzycznych, ale przede wszystkim te, które chcą od małego kształtować swoje pasje i zainteresowanie kulturą  i językiem włoskim. 
Przyjmujemy dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przedszkole składa się z 3 grup wiekowych: grupa dla 2 do 3-latków, 4-latków i 5-latków, każda grupa liczy maksymalnie 15 dzieci.
​​​​​​​
Kładziemy szczególny nacisk na nawyki zdrowego odżywania się u dzieci i od samego początku dzieci piją dużą ilość wody niegazowanej, jedzą zdrowe posiłki i piją zdrowe soki ze świeżo wyciskanych owoców. 

NASZA KADRA

Aleksandra Wasiak - Dyrektor Metodyczny

Ukończyła Edukację Początkową z Reedukacją oraz Zarządzanie Oświatą na UW. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy z Dziećmi. Dba o efektywną współpracę oraz relację z Dziećmi i ich rodzicami. Do każdego Dziecka podchodzi indywidualnie. Dla niej kreatywność Dzieci to największa porcja pozytywnej energii, a przedszkole to miejsce, gdzie można spełniać ich wszystkie marzenia wykorzystując do tego metodę Reggio Emilia.

Angelika Dąbrowska - Nauczyciel

Polka i Włoszka, ukończyła studia pedagogiczne w Rzymie, chce dzielić się ciepłem słonecznej Italii z osobami, którymi się otacza. Praca z dziećmi to dla niej sama przyjemność, łatwo buduje i nawiązuje ciepłe relacje z maluchami, co potwierdziła wieloletnią pracą w przedszkolach włoskich i polskich. Jej zadaniem jest pomagać dzieciom w odkrywaniu świata, a ich radość jest dla niej największą nagrodą.

Anna Kamasa - Nauczyciel

Absolwentka UW na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna oraz Psychopedagogiki Kreatywności na APS. Trenerka twórczości, pasjonatka prostych, ale efektownych prac manualnych. W pracy z dziećmi kieruje się przede wszystkim ich dobrem, utrzymaniem ciągłego uśmiechu, wzajemnego szacunku i wsparcia w ich odpowiednim rozwoju.

Tomasz Werecki - Szef kuchni

Fotograf z wykształcenia. Pasjonat kuchni. Zawodowo związany z kuchnią żydowska i włoską. Lubiący tą drugą za jej prostotę, finezję i świeżość produktów. W wolnym czasie ceniący dobrą muzykę.

×